Żaden środek nie zastąpi aktywności ruchowej.

W różnych czasopismach aż roi się od mnóstwa reklam pigułek odchudzających. Te cudowne pigułki mają niby całkiem bezboleśnie prowadzić do utraty nadwagi, dosłownie bez konieczności zmieniania obecnej diety czy także naszych przyzwyczajeń. Pastylki te, choć bardzo drogie, niezwykle się opłacają, ponieważ powinno się spożywać jedną pigułkę raz w ciągu dnia poprzez określony czas, kontrolując równocześnie spadek wagi.

Niewątpliwie wszystko to brzmi bardzo kolorowo, nic zadziwiającego, że dużo osób cierpiących na otyłość decyduje się spróbować i nabywa reklamowane pigułki. Lecz, w wielkiej większości sytuacji jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto, gdyż firmy niestety nie zawsze proponują zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia kuracji. Tego typu reklamy w tv czy gazetach o wiele lepiej omijać. Za wydane na te tabletki pieniądze lepiej jest zakupić jakąś zdrową żywność lub ulokować je w karnet na siłownię.

Trzeba wyjaśnić sobie porządnie – nie ma absolutnie czegoś takiego, jak extra środki na odchudzanie. Myślę, że żaden lek nie zastąpi ruchu a ponadto zdrowej diety. Bazując na cudownych tabletkach, można jedynie zatruć organizm, zatem zamiast zrzucenia nadwagi wystąpią różne skutki uboczne.

Chyba najmniej szkodliwe dla naszego organizmu są tabletki, zawierające witaminy i jakieś inne składniki odżywcze. Na pewno nie zaszkodzą nam, a będą mogły znacznie przyśpieszyć przemianę materii oraz doposażyć w niezbędne makro- i mikroelementy. To natomiast w dalszym ciągu niewiele, by zgubić nadwagę dzięki tabletkom, bez jakichkolwiek wyrzeczeń oraz całkowitej zmiany stylu życia.

Na dobrą sprawę takie środki zastąpić można różnymi suplementami z apteki lub większą porcją owoców i warzyw. Trzeba w dodatku uważać, w szczególności kupując wyrób, o którym niewiele wiadomo. Niestety istnieje ryzyko, że zamiast różnorakich składników w pastylce znajdować się będą larwy tasiemca (popularny, aczkolwiek mocno kontrowersyjny „środek” powodujący odchudzanie), z którym walka jest ciężka oraz czasochłonna. Sens brania tabletek przyśpieszających odchudzanie możemy jednak dostrzec w wywoływaniu efektu placebo, na jaki podatna bardzo często jest pewna część osób, chcących zrzucić zbędne kilogramy. Niektórym wystarczy wiara w to, iż potrafią schudnąć.

Wsparcie zdrowej diety cudowną tabletką pozwoli o wiele lepiej oraz z większą nadzieją patrzeć w swoją przyszłość, dzięki czemu rezultaty zaczętej kuracji są o wiele bardziej widoczne a także dużo lepiej oceniane. Niestety nie to przynosi rezultaty. Musimy także odpowiednio połączyć przyjmowanie pigułek z innymi czynnościami, np znaczącym zwiększeniem aktywności sportowej, zmianą przyzwyczajeń żywieniowych. Brak takich zmian nie przyniesie nam spodziewanych rezultatów i wiara w znakomite działanie pigułek zniknie z pewnością siebie określonej osoby.

Skoro już zdecydujemy się na zakup pigułki na odchudzanie, znakomicie wybrać coś z sprawdzonego źródła – na przykład z apteki, bowiem nabywanie podejrzanych środków online może bardzo negatywnie wpływać zarówno na finanse, jak i na zdrowie.

Źródło: http://www.smuklecialo.pl/tabletki-na-odchudzanie/