W aktualnych latach niezmiernie popularne jest podróżowanie po świecie.

W obecnych latach wyjątkowo modne jest podróżowanie po świecie. Tripy te odbywają się o wiele rzadziej po obszarze naszej ojczyzny, a o wiele częściej wybierają się poza jej linie graniczne. Najczęściej obierane kierunki tychże przygód to Grecja, Egipt, Turcja czy również Hiszpania i Włochy. Jednak któż z Nas usłyszał o wsi takowej jak Hunedoara. To piękne miasteczko położone w Rumunii, leżące nad potoczkiem „Cema”.

Hunedeara, z powodów historycznych oraz na skomplikowaną komunikację po aglomeracji, została umieszczona w pobliskiej Devie. Aglomeracja ta ma multum różnych atrakcji turystycznych, jakie zachwycą absolutnie każdego kto skusi się na zwiedzenie Rumuńskiego miasta między innymi zbiorniki wodne, muzea turystyczne, świątynie oraz rezerwaty przyrody, teatry, oraz posągi i pomniki. Natomiast największą z nich jest kategorycznie zamek Hunedoara. Jest to zabytkowy zamek, którego powstanie sięga XII-XIII wieku.

Jeśli każdy z nas marzyłby choć na chwileczkę przenieść się do wymarzonej krainy, to będąc w Siedmiogrodzie, będzie miał okazje. Grodzisko Corvin dzięki staremu wejściu, okrągłym a także wysokim wieżyczkom, opuszczanemu mostowi wraz z fosą, wywołuje przeczucie wprost wyciągniętego z bajki. Wiele miejsc na planecie wydaje się nie odkrytych, nie poznanych, pełnych zagadek, tajemniczości a także sporej ilości ciekawostek. Należy więc wybrać kierunek na taką miejscówkę, która nie jest zwiedzana przez co drugą osobę i jednocześnie zdumieć nietypowością, a być może nawet zmotywować rodzinę i bliskich do spędzenia wakacji w Rumunii.

Autor: hunedoara zamek