umożliwiał wciąż, odmieniać kondycję osób przewlekle chorych

Pozostaję pod wielkim wrażeniem, obserwując jak cały czas kwitnąca technologia umożliwia udogadniać tobie egzystencję w całkowicie różnorakich czynnościach. Tym ogromniejsze złudzenie, a w zasadzie radość wywołuje u mnie to, że jej rozwój pozwolił, pozwala a także (mam nadzieję) będzie umożliwiał w przyszłości, poprawiać kondycję ludzi bardzo chorowitych, a w skrajnych sytuacjach wręcz ocalać ich życie.

Nie jestem zawodowcem w dziedzinie leczenia, ani nawet tematów z nią spokrewnionych, jednakże gołym okiem widać, jak kondycja ludzi męczących się przez jakąś dolegliwość, ulega przemianie na lepsze. To co jakiś czas temu było przysłowiową kulą u nogi, czymś z czym należy bezwzględnie wojować, obecnie dzięki innemu patrzeniu na niektóre rzeczy, a oprócz tego umiejętności profilaktyki jest czymś, z czym można funkcjonować.

Wzorem, który najbardziej zwraca na siebie uwagę a także zdaje mi się, że powinno się go przytoczyć będzie opowieść mojego przyjaciela, który jest cukrzykiem. Adam – bo tak ma on na imię, o prywatnej chorobie przekonał się w wieku siedmiu lat. Mały wówczas diabetyk, otrzymał od doktora parę informacji, które, szczerze mówiąc, nikogo nie nastawiłyby do przypadłości korzystnie. Wizja życia w nieprzerwanym niepokoju a także pod weryfikacją żywieniową była dla niego czymś strasznym. Teraz jednak mamy dwa tysiące osiemnasty rok, a on żyje bardzo podobnie jak każdy z nas.

Rozwój technologiczny spowodował, że może on wpływać na swój organizm na tyle dokładnie, że przypadłość nie ma możliwości właśnie psuć mu humoru. A dodatkowo, z zawodu jest sportowcem, co jeszcze jakiś czas temu po tego typu diagnozie, było czymś na 100% nie do pomyślenia.

Więcej: pojemniki na insuline medtronic