Przyjęcie osoby wykwalifikowanej, która posiada skończony kurs doradcy ADR stanowi małą barierę.

Licencja zawodowych kompetencji w transporcie to certyfikat, który potwierdza posiadanie wiedzy a dodatkowo umiejętności do prowadzenia swojej działalności gospodarczej w transporcie. Wg. ustawy, dokument kompetencji zawodowych w transporcie mogą nabyć jednostki, które mogą wykazać się wiedzą do wykonywania firmy w przewozie drogowym.

Zasadnicze dziedziny które obejmuje certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie to: prawo cywilne, prawo handlowe, prawo socjalne, problemy zarządzania finansami firmy. Osoby które będą mogły być zwolnione z testu teoretycznego, muszą koniecznie mieć dyplom 2-ego stopnia, których program obejmuje cały wymiar stosownych zagadnień. Przedsiębiorca prowadzący swoją własną firmę zajmującą się transportem towarów niebezpiecznych, powinien obowiązkowo pamiętać o przyjęciu osoby, która posiada kurs doradcy adr. Celem takiej osoby, jest zadbanie o całkowitej prawidłowości przewozu produktów niebezpiecznych, pomoc merytoryczna, przygotowywanie sprawozdań, gdy dojdzie do wypadku.

Kurs doradcy adr jest kursem niewątpliwie terminowym zatem należy nieustannie pamiętać, że trzeba go uaktualniać co 5 lat. W przedsiębiorstwach, które zajmują się przewozem, pakowaniem produktów tak zwanych niebezpiecznych, w których pojazd oznaczony jest pomarańczowymi tabliczkami ADR taki fachowiec jest niezbędny. Zatrudnienie jednostki godnej zaufania, która posiada ukończony kurs doradcy ADR stanowi bardzo małą barierę, w spółce która pragnie się rozwijać w tej dziedzinie.

Więcej: certyfikat kompetencji www.certyfikatkatowice.pl