Należy pomyśleć nad właściwą temperaturą koloru światła a oprócz tego nad dobrym natężeniem światła w pokojach.

Bardzo rzadko myślimy nad czymś tak wszechobecnym jak na przykład światło w własnych kątach a także na naszych podwórzach. Nie myślimy o tym jak dużo od tego światła może zależeć. Także rzadko kto patrzy na gatunek światła w naszych pomieszczeniach i na to jak ogromny wpływ może ono mieć na nasze samopoczucie. Prawidłowe oświetlenie pokoi, czy przykładowo światło w mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Projektując rozmieszczenie światła swojego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na dużo czynników takowych jak choćby budżet, którym rozporządzamy w tym celu, czy przynajmniej przeznaczenie określonych pomieszczeń.

Całkiem inaczej planujemy oświetlenie pokoi przeznaczonych do pracy a całkiem inaczej tych, w których chcemy się odprężyć. Trzeba zastanowić się nad stosowną temperaturą koloru światła a oprócz tego nad pożądanym natężeniem światła w pokojach. Też ważny jest sam efekt, który mamy zamiar uzyskać. Czy interesuje nas jednolite oświetlenie pomieszczeń czy może punktowe podkreślenie walorów naszego domu. Skoro już jesteśmy w tym temacie, bardzo istotnym elementem współczesnej architektury jest oświetlenie ogrodu otaczającego obiekt a oprócz tego odpowiednie światło fasady.

Czy zdarzyło wam się spacerować nocą obok posesji wyposażonej w oświetlenie podwórka i oświetlenie domu, które podkreśla jego kształty i kunszt architektoniczny? Jeśli tak, to są Państwo w pełni świadomi jak przepiękny rezultat zdołamy uzyskać dzięki zewnętrznym oświetleniom fasady i ogrodu.

Autor: http://itfconsulting.pl/czarny-zyrandol-czyli-jakie-sa-jego-glowne-zalety/