Kominkowe drewno w formie opału musi charakteryzować się pewnymi właściwościami.

Drewno kominkowe w formie opału musi wyróżniać się pewnymi właściwościami, głównie powinno być twarde i całkowicie suche a także mieć w miarę możliwości jak najbardziej gęstą strukturę. Kominkowe drewno trzeba składować przecięte na pół z kawałków mniej więcej 30 centymetrowych. Prócz omówionych parametrów nabywając drewno powinniśmy także zwrócić uwagę na szybkość schnięcia drewna oraz dodatkowo łupliwość, są to dokładnie tak samo ważne czynniki. Od tego czy bardzo dobrze dobierzemy nasze drewno kominkowe zależy przede wszystkim wysokość oraz jakość ognia, kolor i intensywność dymu.

Drewno do kominka złej jakości niestety może też zrobić nam ogromne problemy jeżeli rozchodzi się o oczyszczanie komina. Podczas zakupu powinniśmy przede wszystkim kierować się kalorycznością określonego gatunku opału, jest ona bardzo ważna jeżeli rozchodzi się o czas spalania oraz ciepło jakie dawać będzie kominek. Najpopularniejsze gatunki to: buk, brzoza, grab, jesion, olcha czy topola.

Szukając drewna kominkowego trzeba wziąć pod uwagę te propozycje. Ceny wahają się w zależności od rejonu gdzie mieszkamy oraz bieżącej dostępności tego drewna. Jeżeli posiadamy dużo gotówki i chcielibyśmy zakupić najlepszej jakości wyrób możemy zaciekawić się grabem, to najdroższe kominkowe drewno jakie możemy zdobyć. Jak widzimy wybór jest ogromny i należy przy wyborze patrzeć na swoje własne możliwości pieniężne a oprócz tego swoje własne potrzeby.

Autor: www.grafka.com.pl