Jednak nie dla każdego portale społecznościowe są popularne.

Znakomita reklama to taka reklama, która jest zauważalna i trafia do jak najogromniejszej liczby osób. Coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie do takich celów mediów . Dzisiaj kampania wyborcza w sytuacji wyborów do samorządu się rozkręca i często można dostrzec na wszelkich portalach społecznościowych pozakładane profile członków partii, którzy finansują swoje własne kandydatury, aby dojść do jak najogromniejszej społeczności osób a także zebrać jak najwięcej głosów. Jednak nie dla wszystkich media społecznościowe są popularne. Poprzez to dużą ilość ludzi, w szczególności tych w podeszłym wieku, należy przekonać za pomocą innych metod.

Do takowych metod zaliczają się broszurki, afisze wieszane na tablicach, i billboardy, do których stosowane są ogrodzenia osób, które wyrażą zgodę na tego typu aktywność. Bardziej zamożni pretendenci z liczniejszych gremiów, szczególnie w dużych aglomeracjach pozwolić sobie mogą na billboardy promocyjne, np. w galeriach handlowych, i na afisze, które ze 100% pewnością zwrócą uwagę każdego kierującego jeżdżącego po szosach. Ważne jest, aby być zauważalnym.

Dzięki temu tak trudno w tym okresie mają wszyscy inni reklamodawcy, np. promotorzy wszelakiego typu wydarzeń , np. koncertów, czy także pracodawcy, którzy zazwyczaj muszą poświęcać się oraz swoje ogłoszenia promujące przyklejać na plakatach wyborczych, jednak mogą być prawie że pewni, że niedługo sami zostaną zerwani, albo ktoś zaklei ich ogłoszenie plakatem z portretem pretendenta. Ten czas to także wielka wojna na plakaty pomiędzy najpopularniejszymi pretendentami z współzawodniczących komitetów wyborczych.

Więcej: banery Lublin