Jaki żyrandol wybrać więc do tego typu pomieszczeń, ażeby uzyskać sporą liczbę dodatkowej powierzchni?

W mieszkaniach i domach każdego z nas nie brakuje oczywiście małych pokoików, które często dołują swoją ciasnotą. Częstokroć nie czujemy się w takich ciasnych pokojach za dobrze – mamy złudzenie, że otaczające nas mury zaraz zaczną się załamywać, w związku z tym jak najprędzej opuszczamy takie pokoje i nie planujmy w nich już przebywać.

Jednakże gdybyśmy znaleźli złoty środek, jak oświetlić małe pomieszczenia, zdołalibyśmy chociaż trochę rozjaśnić najciemniejszy korytarz czy ciasnawe pomieszczenie kuchenne bądź łazienkowe. Wyszukajmy te pomocne triki i osobiście spróbujmy je wykorzystać. O ile dany pokój posiada swoje okna, to przez nie może wpadać do jego wnętrza ogromna dawka promieni słonecznych. Tych okien brakuje jednakże najczęściej w kuchniach i łazienkach.

Jaki żyrandol wybrać więc do tego typu pomieszczeń, aby osiągnąć dość znaczną ilość dodatkowej przestrzeni? Chyba najlepiej ten, który zapewni nam bardzo dużą dawkę światła. Powinno być ono doskonale rozproszone, aby bez najmniejszego problemu mogło dotrzeć do najmniejszych zakamarków pokoju. Trzeba uważać także na to, by w tak ciasnych pokojach nie używać bardzo ciemnych kolorów oraz ciężkich dodatków.

Dobre oświetlenie mieszkania a także ogrodu spowoduje, że wizualnie nasza działka wyglądać będzie na większą. Skorzystajmy zatem z tych niesamowicie cennych sztuczek, zachwalając później rezultaty własnych poczynań.

Autor: Jak oświetlić ogród?