Jak zainstalować program magazynowy LoMag?

Wdrożenie programu magazynowego LoMag nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Istotnym jest, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, dzięki którym jego instalacja stanie się o wiele prostsza. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, czy też doświadczenia. Program magazynowy -> http://www.lomag.pl, dostępny jest również w wersji demonstracyjnej. Wystarczy jedynie wejść na oficjalną stronę, a następnie kliknąć w zakładkę „Pobierz demo”, która znajduje się po lewej stronie. Dostępnych jest kilka wersji programu – wszystko zależy od posiadanego systemu operacyjnego. Po zapisaniu pliku w wybranym miejscu należy uruchomić instalator.

Jak przebiega instalacja?

Instalacja programu magazynowego zajmuje zaledwie kilka minut. Sam proces instalacyjny jest standardowy i niczym nie różni się od instalacji innych programów. Istotnym jest, aby zapoznać się z umową licencyjną. Bez zaakceptowania jej warunków (zaznaczenia okienka „Akceptuję warunki umowy licencyjnej”) nie można przejść dalej.
Następny etap instalacji polega na wybraniu lokalizacji pliku. Po dokonaniu wyboru należy kliknąć „Dalej”. Po rozpakowaniu plików instalacyjnych klikamy „Zakończ”. Jeśli nie chcemy, aby program uruchomił się natychmiast po instalacji, należy odznaczyć okienko „Uruchom program magazynowy teraz”.

Uruchomienie programu magazynowego

Po uruchomieniu programu magazynowego LoMag musimy wybrać język, a także aktywne moduły (Magazyn/Zamówienia/Faktury). Następnym krokiem jest instalacja magazynów. Po wybraniu odpowiedniego wariantu należy kliknąć przycisk „Dalej”. Kolejno określamy, w jaki sposób będzie przebiegać liczenie cen przy wydawaniu towarów, a także rodzaj kontrahentów.
W okienku dotyczącym danych firmy należy przede wszystkim podać nazwę konta, a także NIP. Obok okienka NIP znajduje się przycisk „i”. Wystarczy na niego kliknąć (po wpisaniu numeru NIP), a reszta danych uzupełni się automatycznie. Ostatnim etapem jest wybór opcji potrzebnych do pracy w programie magazynowym (m.in. Obsługa VAT, Obsługa zamówień i faktur w walutach obcych). Klikamy „Rozpocznij pracę z programem”, a następnie „Testuj za darmo”.

Autor: program magazynowy