Jak oświetlić swoje pokoje, by wieczory były miłe?

W momencie kiedy swoje wymarzone mieszkanie zostało już w pełni wykończone, a dodatki powybierane – często zadajemy sobie jeszcze jedno pytanie. Jak właściwie oświetlić pomieszczenie, aby wieczory były przyjemne i zachęcały do odprężenia się?

Przede wszystkim, jaki żyrandol trzeba wybrać?
O ile w każdym salonie światło powinno być dobrze dobrane a także pozwalać na książek czy też czasopism albo swobodne wykonywanie różnych innych czynności, natomiast w naszej sypialni możemy pozwolić sobie na żyrandol z ciemniejszym, fantazyjnym kloszem. Koniecznym warunkiem w tej kwestii jest wybranie właściwych lampek nocnych (ustawia się je na stolikach tuż przy łóżku) żeby w przyjemnej atmosferze móc sobie coś przeczytać, pracować albo zapalić tego typu lampkę wstając z łóżka w środku nocy. Jeżeli chodzi o kuchnię a także łazienkę – niesamowicie popularne są na dzień dzisiejszy tzw. świetlówki – mocuje się przykładowo bezpośrednio na suficie nad blatem kuchennym lub w łazience nad lustrem.

Gabinet
Niezbędna będzie na pewno lampka biurkowa i jasny, żyrandol, który raczej powinien być stonowany (przykładowo wykonany w stylu skandynawskim). Oświetlenie w miejscu, w którym się pracuje musi być jasnej barwy i nie męczyć wzroku. Niewątpliwie warto też zdecydować się na wielkie okno – w ciągu dnia często znacznie lepiej pracuje się przy świetle naturalnym.

Odpowiednie oświetlenie – nie tylko w samym pomieszczeniu!
Aby wnętrza naszego domu zyskały prawdziwego uroku – warto zatroszczyć się o właściwe oświetlenie mieszkania oraz podwórza. Nie ma nic lepszego niż romantyczny wieczór na cudownie przyozdobionym różnymi światłami balkonie – mowa tutaj przykładowo o lampkach cotton balls czy też kinkietach – niebywale powszechnych w ostatnich latach.

Więcej: Czarne żyrandole hitem tego sezonu!